ימים לא פשוטים עוברים עלינו, אנו בעיצומו של אירוע עולמי חסר תקדים, אירוע של פעם במאה שנה. זו משימה לא פשוטה, מלחמה נגד אויב בלתי נראה. מלחמה המאיימת על הבריאות, החברה והכלכלה במקביל. ולצד זה, בשעות הקשות, משבר הקורונה במדינת ישראל מחזק את תחושת הערבות ההדדית ואנחנו רואים את הביטויים של היוזמה, היצירתיות שמניעים ושומרים על החוסן הכלכלי – חברתי שלנו.

כדי לייצר מאמץ קולקטיבי משותף החלטנו להשיק את אתר "חברה אחת. כלכלה אחת" המאפשר למנהיגות העסקית והחברתית לייצר קהילה לומדת, מרחב ידע ושיתוף וקריאה אקטיבית לפעולה. המרחב הדיגיטלי יאפשר לשתף ביוזמות מעוררות השראה, להצטרף ולחבור לשותפויות והזדמנויות.

בשעותיו הקשות והמאתגרות של המשק הישראלי אנו רואים הזדמנות. מרחב של חדשות טובות, מרחב של שפיות באי השפיות. מרחב לחוסן רגשי, חוסן לאומי של כולנו. זו שעתה היפה של החברה הישראלית, יחד נוכל לאתגר. 

לצורך השקת המיזם, הצטרפו למהלך ארבעה גופים מובילים ועוד עשרות ארגונים שפועלים בשיתוף פעולה. להלן הארגונים המובילים במהלך:

נשיאות המגזר העסקי בישראל הינה "ארגון גג" המאגד ומייצג את האינטרסים המשותפים של המעסיקים המרכזיים במשק באמצעות שניים עשר נשיאי המגזר העסקי. הארגון פועל לקדם את המגזר העסקי בישראל ולחזק את הכלכלה הישראלית ואת המשק הישראלי, באמצעות קידום יוזמות חופשיות, יצירת סביבה אטרקטיבית למשקיעים וקידום חופש העיסוק.

הארגון פועל בטווח רחב של נושאים הנוגעים למגזר העסקי והבוערים בסדר היום הציבורי – כלכלי – עסקי וביניהם: טיפוח עסקים קטנים ובינוניים, עיצוב נורמות שוק העבודה, מניעה וצמצום של רגולציות הפוגעות במגזר העסקי ועוד.

ארגון הגג של ארגוני החברה האזרחית והמגזר השלישי בישראל. הארגון עוסק בסוגיות רוחב המשפיעות על ארגוני החברה האזרחית, מתוך ראייה מגזרית כוללת ופועל בשלושה ערוצים מרכזיים: ייצוג ארגוני החברה האזרחית מול משרדי הממשלה והכנסת; קידום מדיניות התומכת במגזר השלישי בסוגיות רוחב משותפות וכן הובלת תהליכים פנים–מגזריים לחיזוק החברה האזרחית.

הארגון נוסד בשנת 1986 ומאז פועל למען קידום ארגוני החברה האזרחית כמגזר משפיע ומשמעותי בחברה בישראל. לאורך השנים הצטרפו למנהיגות אזרחית מאות ארגונים כחברים, המגיעים מסקטורים, קהילות ותחומי תוכן מגוונים בחברה האזרחית.

הפורום הכלכלי חברתי הוקם ע"י נשיאות המגזר העסקי והושק בקיץ האחרון בבית הנשיא. הוא נוסד מתוך הבנה כי במדינת ישראל פועלות אלפי חברות בעלות השפעה מהותית על החברה בישראל, לצידן פועלים אלפי ארגונים חברתיים, לקידום יוזמות ואג'נדות חברתיות. רוב הארגונים, משני הצדדים, פועלים בקווים מקבילים, ללא תיאום או סנכרון, ואינם 'מנצלים' את כוחם המצרפי העצום לכדי השפעה מהותית על אתגרי החברה הישראלית.

הקרן והפורום הכלכלי חברתי נוסדו במטרה לייצר שיתופי פעולה אסטרטגיים סביב אתגרי ליבה חברתיים כלכליים ולקדם השקעות עסקיות חכמות וממוקדות באתגרי החברה הישראלית.

הקרן והפורום פועלים בשיתוף פעולה מלא עם משרדי הממשלה, החברה האזרחית וגופי פילנתרופיה ויהוו מרחב אסטרטגי משותף של נציגי המגזרים הנ"ל לצורך הובלה משותפת של המיזם. 

הינה חלק מקבוצת 2B שהוקמה לפני כעשור כדי לחולל שינוי במרחב העסקי ולקדם פתרון של בעיות חברתיות באמצעות מודלים עסקיים. הקבוצה משמשת כסוכנת לשינוי מול משקיעים, יזמים, צרכנים והציבור הרחב בהקשר עם ההשלכות של ההתנהלות העסקית, על החברה ועל הסביבה. אופן הפעילות של הקבוצה מתמקד מצד אחד בהטמעת יוזמות חדשות המקדמות אימפקט ומצד שני בהטמעת שינויים בתאגידים וחברות קיימות.

הקבוצה מורכבת מארבע זרועות: 2B Angels – קרן הון סיכון המשקיעה בחברות טכנולוגיה צעירות, 2B Community – קרן השקעות אימפקט המשקיעה בעסקים עם ייעוד חברתי. 2B Hub – מתחם חללי עבודה משותף ליזמים ומשקיעים מהעולמות החברתיים-עסקיים ועמותת 2BFriendly.

2B Friendly פועלת כיום לקידום צרכנות חברתית – סביבתית בקרב מאות עסקים קטנים בשיתוף פעולה עם רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

שותפים צ'מפיונס

שותפים עסקיים

שותפים חברתיים