קהילה לקהילה בשיתוף המעבדה לרובוטיקה וביג דטה באוניברסיטת חיפה

תרומה בכסף

תחום פעילות:

חינוך -למידה מרחוק

אוכלוסיית יעד:

ילדים ובני נוער

שם איש קשר:

ניר משגב

דאר אלקטרוני:

מס' טלפון:

0505695822

הצורך במשפט:

בעקבות משבר הקורונה ילדים ובני נוער בסיכון סגורים בבתים, שהופכים לסירי לחץ והמוטיבציה ללמוד יורדת

פירוט הצורך:

שם הפרוייקט: מגמת רחפנים בתוכנית אלף

מטרת הפרוייקט: לימודי תכנות ומדעים יישומיים באמצעות רחפנים בלמידה מרחוק

הסוגייה שאמור לפתור: בעקבות משבר הקורונה ילדים ובני נוער בסיכון סגורים בבתים, שהופכים לסירי לחץ. המוטיבציה ללמוד יורדת וגם כאשר לומדים רמת הקשב נמוכה וכל דבר קטן מוציא מהריכוז. אצל ילדים ובני נוער בסיכון המצב חמור יותר מאחר והם ינתבו את הלחץ והשעמום למקומות רעים.

תיאור כללי על הפרוייקט: העמותה ומעבדת הרובוטיקה וביג דטה של אוניברסיטת חיפה החליטו להביא את עולם הלימוד למציאות חדשה ומימדים חדשים שטרם נוסו בעולם עקב מורכבותו ואתגריו הטכנולוגיים הרבים ולשלב בין עולם לימודי התכנות השטוח לבין עולם לימודי התכנות באמצעות רחפנים, עולם הנע בשלושה מימדים ומכיל בתוכו שילוב של לימוד מדעים יישומיים כגון פיסיקה, אלקטרוניקה, תוכנה, בקרים חכמים ואינטרנט של הדברים, יכולות צילום והתמודדות עם מרחב אווירי חדש ומאתגר.
עולם זה יפתח אצל הילדים ובני הנוער יכולות והבנות שעד היום לא היו יכולים להיחשף אליהם ויציבו בפניהם אתגרים רבים שירתקו אותם ויגרמו להם לעניין רב כך שלא יינטשו ויפרשו. בנוסף, הילדים ובני הנוער יוכלו, בזמן אמת, להטיס את הרחפן על פי מה שתכנתו ולחוש הרגשת הצלחה מידית או לחילופין ללמוד מכישלון ולמצוא את הדרך הנכונה להתגבר על האתגר.
שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה יצא לדרכו בשנה שעברה והוא בשלב ה-beta אך בעקבות התפשטות מגפת הקורונה החלטנו להקדים את עליית הפיילוט לאוויר ולהתאימו ללימוד עצמי מרחוק כשכל תלמיד מתקדם בקצב שלו וצרפנו ארגונים ומתנדבים נוספים שיסייעו לנו בהצלחת הפרויקט ובתמיכה שוטפת בו.

תיאור בקצרה של דרך ההפעלה: שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה יצא לדרכו בשנה שעברה והוא בשלב ה-beta אך בעקבות התפשטות מגפת הקורונה החלטנו להקדים את עליית הפיילוט לאוויר ולהתאימו ללימוד עצמי מרחוק כשכל תלמיד מתקדם בקצב שלו וצרפנו ארגונים ומתנדבים נוספים שיסייעו לנו בהצלחת הפרויקט.
עלות הפרוייקט: 1550000 עם השותפים