אדמה

תמיכה מקצועית ומסחרית ללקוחות, דאגה לרווחת העובדים שבבית בהכשרות, תרומת חבילות סיוע לקשישים ונזקקים, תרומת מכונות הנשמה, סיוע באריזת מזון וחלוקה
איגנסיו דומינגז, מנכ"ל

פירוט היוזמה:

חברת אדמה הוכרה על יד הממשלה כתעשייה חיונית וככזו ממשיכה לתמוך בחקלאי ישראל ובעולם, תוך מתן  שירות מקצועי רציף לכל לקוחותיה החקלאים באשר הם, כדי לסייע בידיהם להיטיב ולשפר את תנובת הגידולים החקלאים ובכך לתרום להאכלת כל בית אב בישראל.

 לקוחות  

 בכל השבועות האחרונים ממשיכים להעניק אנשי השוק המקומי של אדמה בישראל, ללקוחותיהם– החקלאים והמפיצים, תמיכה מקצועית ומסחרית. במסגרת הזאת מתקיים קשר רציף לצד מתן תמיכה ללא הפסקה חרף מגבלות המוטלות ובהתאם להוראות. בנוסף, באדמה אנו דואגים לאספקה תקינה של מוצרים להגנת הצומח כדי שהחקלאיים בישראל ימשיכו לגדל ולשמור על התוצרת ואספקת פירות וירקות באיכות הנדרשת לתושבי מדינת ישראל, וכן ממשיכים בביצוע ניסויי השדה והפיתוח של החומרים החדשים.

 עובדים

 כדי לספק שירות טוב ויעיל אך תוך כדי שמירה על כל הכללים המתחייבים מהמצב, בשבועות האחרונים מעודדת חברת אדמה את כל אנשיה בישראל ובעולם לעבוד מהבית.  כבר בתחילת הדרך, קיבלו כל העובדים את הציוד הטכנולוגי הנדרש לביצוע עבודתם בצורה האופטימלית מרחוק.

 מי שאופן עבודתו מחייב הגעה לאחד האתרים (עובדי ייצור או עובדי המו"פ למשל  או אנשי השטח), צויד בציוד מגן מקסימלי ומתבקש לפעול כל העת על פי הנחיות משרד הבריאות. החברה מקפידה הקפדה יתרה על שמירת המרחק בין עובד לעובד, גם בתוך אתרי הייצור עצמם וגם בהסעות המאורגנות על ידי החברה.

 חרף המצב, אדמה ממשיכה לשלם לכל עובדיה בישראל, משכורת מלאה על סמך דיווח עבודה מהבית, ועל בסיס אמון מלא בעובדים. עובדים שלא יכולים לעבוד מהבית, שכן צורת עבודתם אינה מאפשרת זו, ואינם יכולים להגיע למקום העבודה, ממשיכים לקבל משכורת מלאה. אף עובד אדמה בישראל או בעולם לא הוצא עד כה לחל"ת.  כמו לא די בכך, גאה החברה לחלוק כי ב- 1 באפריל 2020 קיבלו כל עובדי החברה בונוסים מלאים בגין עבודתם בשנת 2019.

 היועצים החיצוניים שהחברה מעסיקה בארץ, ממשיכים להיות מועסקים כרגיל; לא הופסקה העסקתם ו/או לא בוצעה הפחתה בתשלומים שנקבעו מראש.

כדי לשמור על קשר ולשמח את העובדים זכו עובדי החברה לכבוד חג הפסח, לקבל תלושי החג באופן דיגיטלי כדי להימנע מהזמנתם למקום העבודה. כמו כן, כל אחד מהעובדים בארץ קיבל בשבוע האחרון זר פרחים עד הבית, במטרה לתמוך בחקלאים הנפגעים מהמשבר וכן לשמח את העובדים ובני משפחותיהם.

במהלך השבועות האחרונים, נערך סקר בקרב עובדי החברה כדי לבדוק את מידת שביעות רצונם בכל הפרמטרים הנדרשים. הנהלת החברה מקפידה לתקשר לכל העובדים באופן רציף כל הנחייה חדשה שהיא, בין אם היא מגיעה מהממשלה או מההנהלה.

מבחינת הכשרת ופיתוח עובדים, החל משבוע הבא יקיימו באדמה וובינרים מקצועיים לעובדי המפעלים והמטה, ובמהלכם יעניקו להם כלים מקצועיים שונים, ביניהם איך לנהל מרחוק. תהליכי פיתוח מקצועיים לעובדים שהחלו לפני המשבר יחד עם הסמנכ"לים בחברה, ממשיכים כמתוכנן.

מבחינת פעילויות רווחה, לעובדים ניתנת כל העת האפשרות להירשם לאימוני כושר מרחוק. החל משבוע הבא, יציעו בחברה תכני העשרה לעובדים בנושאי הורות וכן פעילויות און ליין לילדים.

 הקו הזה הוא קו גלובלי שמובילה החברה, ובכל אתר ואתר בעולם נשמעים להנחיות המקומיות. אדמה מקפידה להעניק לעובדיה חופש בתוך מסגרת, כאשר בתוך המסגרת רואה החברה לנגד עיניה בראש ובראשונה את בטיחות העובדים, שמירה על השכר והתנאים שלהם וזאת לצד פעולה ללא לאות לשמירה על תוצרי העבודה ומתן תמיכה לפעילות העסקית.

קהילה

אדמה מסייעת בשבועות האחרונים לאוכלוסיות שנפגעות בצורה הכי משמעותית ממשבר הקורונה. עד כה, תרמנו מאות חבילות סיוע (הכוללות מוצרי מזון והגיינה) לקשישים נזקקים, באמצעות עמותות שונות. רכשנו מכונות הנשמה וציוד נשימתי מציל חיים לארגון "יד שרה". שלחנו בעצמנו חבילות מזון, חומרי חיטוי ומשחקים לנערות ונשים נפגעות אלימות וילדיהם, אשר נפלטו לאחרונה ממקלטים דרך ויצ"ו באשדוד וירושלים, וכן רכשנו מחשבים לעשרות תלמידים שאין ביכולתם לרכוש מחשב ונדרשים ללמידה מרחוק (בבאר שבע ואשדוד).

 לקראת חג הפסח, סייענו לחקלאים הנקלעים למצוקה בעקבות המשבר ודאגנו לשנע את הפירות והירקות לבתי נזקקים באמצעות ארגון "לקט ישראל". בנוסף, נחלק ערכות חינוכיות מיוחדות לילדי רווחה וצרכים מיוחדים באשדוד ובבאר שבע.
 
בנוסף, בני המשפחות של עובדי המפעלים מסייעים באריזות מזון וחלוקתן לנזקקים (ניצולי שואה, נוער בסיכון) בבאר שבע ואשדוד. עובדי החברה יתרמו בשבועות הקרובים שעות התנדבות בפרויקטים ייחודיים של אדמה עם עמותת חינוך לפסגות ועמותת עלם, ויעבירו תכני העשרה לנערות ונערים בסיכון וכן נערים עם פוטנציאל מצוינות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית. עובדי המטה שלוקחים חלק בתכנית החניכה "שותפים לדרך" לאורך השנה עם עמותת עלם, ממשיכים לחנוך את הנערות והנערים כרגיל, רק מרחוק.

איש קשר לבירור פרטים והצטרפות ליוזמה:

שתף ברשתות חברתיות

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

מעוניינים להצטרף ליוזמה זו?

מלאו פרטים ונציג מטעמנו ישוב אליכם בהקדם: